oHROMné maminky

Každý rok, v rámci našich možností, zveme na Hromovku maminky s dětmi, které se ocitly v nesnázích. Často nemají kde bydlet, žijí na ubytovnách, v azylových domech, jsou vyhozeny nezodpovědným mužem na ulici nebo zkrátka jen mají hluboko do kapsy. Každý jednotlivý příběh je pro nás velmi důležitý a pro maminku na dlažbě trojnásob. Obvykle ženám nabídneme azyl na pár dní, aby si žena mohla alespoň na chvilku vydechnout, měla své soukromí, mohla si utřídit myšlenky v překrásném horském prostředí.  V nezbytných případech poskytneme zdarma kompletní zázemí včetně veškerého servisu a to na pár měsíců. Mají tak možnost pár měsíců neplatit za nájem, energie i částečně za jídlo a vytvořit si finanční polštář pro další start. Dokonce mají možnost, pokud chtějí, pomáhat a něco si ještě vydělat.

Občas však  tohle všechno tak nějak zmohutní, nabobtná, zvrtne se a pak přichází zvláštní situace, kterou musíme nějak vyřešit. Jako třeba Vánoce 2019. Sejdou se nám stovky žádostí o pomoc, stovky příběhů na mnoha listech papíru a my se musíme  pokusit alespoň několika nešťasným maminkám pomoci. A tak jsme se rozhodli, že nabídneme prostor na našem webu, kde budeme o cílené pomoci maminkám informovat a motivovat k pomáhání a jisté všímavosti ve svém okolí ostatní. Do projektu se již nyní krásným způsobem zapojila například oděvní firma BUSHMAN, která má podobnou životní filosofii jako my  nebo projekt pro děti ČTENÍ POMÁHÁ, prostřednictvím kterého mohou děti pomáhat přímo samotným maminkám a to ničím příjemnějším, než že si jednoduše přečtou knihu. A to je ultra výchovné a účinné. 

13.000 pokojů

V letech 1994 – 2019 jsme věnovali přes 13.000 pokojů zcela zdarma nebo s příspěvkem na jídlo a pití.

2016

V roce 2016 jsme nabídli ubytování o Vánocích přes Facebook. O Vánoční pobyt na Hromovce požádalo přes 6.000 maminek za pouhých 48 hodin. Přijali jsme jich 60. Tenkrát se z nevinné akce stal internetový počin desetiletí. Akce vzbudila zájem médií a poskytli jsme 25 rozhovorů. Kvůli mediálnímu tlaku jsme žádnou takovou hromadnou FB akci v následujících třech letech nevyhlásili, byť maminek jsme ubytovali v průběhu každého roku nemálo.

2019

V roce 2019 jsme opět nabídli ubytování o Vánocích zdarma přes Facebook. Nabídnuto bylo 30 lůžek. Zájemců bylo za 24 hodin 1200! Ale to není všechno. 

Turbo sbírka

Rok 2019 byl ale opět něčím výjimečný. Kamarádi zveřejnili účet na podporu maminkám s očekávaným výnosem kolem 25.000 Kč. Nečekaně bylo vybráno v rekordně krátkém čase 1.200.000 Kč. Na Štědrý den 2019 jsme tak rozdali maminkám na Hromovce k pobytu zdarma ještě obálky s finančním příspěvkem 16.000 Kč - 32.000 Kč. Zbytek peněz posloužil 19 maminkám k novému restartu a novému bydlení. Ano, slyšíte dobře, podařilo se najít stabilní důstojné bydlení pro 19 maminek. Neuvěřitelné. 50.000 Kč dostal také úžasný člověk s brilantní pověstí, kaplan jedné ženské věznice,  na pomoc ženám, které vyjdou z vězení. Asi nemusíme vysvětlovat, co se v našich hlavách odehrávalo, jak obrovská zodpovědnost byla před námi a jak jsme si moc přáli rozdat peníze, které pomohou vyřešit zásadní problémy. Takže oněch 19 maminek získalo peníze na úhradu kauce a jednoho až třech nájmů. O konkrétních případech budeme zde na tomto místě postupně psát. 

Od roku 2020

funguje účet, na který mohou zájemci posílat příspěvky, které slouží ze 100% na pomoc matkám a dívkám v nelehké životní situaci. Našim cílem je pomoci těmto ženám především s bydlením. V případě akutních potíží mohou využít i prostor hotelu včetně jídla zdarma. V případě pomoci s bydlením konzultujeme smlouvy, platíme kauci a jeden nebo dva nájmy. Zájemkyně osobně prověřujeme, asistujeme při uzavírání smlouvy, komunikujeme jak s pronajímatelem tak i se sociální pracovnicí, kterou má dotyčná přidělenou.

Účet, který slouží pro zasílání příspěvků, které následně účelně rozdělíme 247769807/0300
Jako variabilní  symbol uveďte své telefonní číslo